logo

כל מה שחשוב לבדוק אל מול צלם וידאו ששוכרים

צילום סרט תדמית

אם גם אתם מחפשים צלם המתמחה ספציפית בתחום של צילום וידאו, כדאי שגם אתם תדעו על אילו פרמטרים עליכם להתמקד. המטרה? להגיע אל הצלם המוביל, המקצועי והמנוסה ביותר שיבטיח לכם את התוצרים האיכותיים ביותר:

 

לצד הצלם, המצלמה

לא אחת עולה השאלה והיא מה חשוב יותר: הצלם או המצלמה. מדובר על שני אלמנטים מובילים שלא ניתן להתפשר על אף אחד מהם. הסיבה? הצלם משלים את המצלמה ואילו המצלמה משלימה את הצלם. ישנם כמה מצלמות מומלצות, כאשר אחת מהן היא מצלמת DSLR המאופיינת בשני מאפיינים טכנים המזוהים עמה: החיישן והעדשה. אולי תופתעו לדעת, אך הייעוד האמיתי של מצלמה זו הוא בכלל למטרות סטילס. אותו חיישן מורכב מקולטני אור והם אלו שקולטים לבסוף את התמונה הסופית המצולמת. בעת שאתם מתעניינים לגבי המצלמה בה ייעשה שימוש עם צילום וידאו, כדאי שתדעו גם אתם כי ככל שחיישן המצלמה גדול יותר, כך באפשרותו לקלוט כמות גדולה יותר של אור – כך שהיא נקייה יותר ובאיכות גבוהה יותר. ומה באשר לעדשה? ככל שהצמצם – הפתח שדרכו עובר אור אל עבר החיישן גדול יותר, כך יוכל לחדור יותר אור לכיוון החיישן.

מצלמת וידאו

הציוד המשלים שאתם צריכים לטובת הפרוייקט

כל פרוייקט של צילום וידאו מבוסס על ציוד נוסף מלבד המצלמה. מטבע הדברים, לכל פרוייקט ישנם צרכים שונים, ועל צלם וידאו שאיתו תעבדו לדעת להתאים את הציוד בהתאם לצרכים שלכם. כך לדוגמא, אם אתם מעוניינים לצלם סרטון תדמית לפרוייקט הנדל"ן שלכם, הרי שיהיה נכון לעשות שימוש ברחפן שיוכל לצלם את התקדמות הפרוייקט ממעוף הציפור. ציוד נוסף שיעשה בו שימוש בהתאם הצורך יכול להיות גימבל, חצובה, סליידר ועוד. לצד ציוד זה, חשוב לבדוק אל מול הצלם כי ברשותו ציוד נוסף שישרת אותו ביום הצילום, ואתכם עם התוצאה הסופית. ציוד שכזה כולל מקליט סאונד חיצוני, תאורה מתאימה, מוניטור, מקירופונים, שקי חול וכדומה.

 

מספר אנשי הצוות: כמה צלמים יגיעו ליום הצילום שלכם?

המון פעמים את תכנית העבודה תתאמו אל מול צלם וידאו אחד. בפועל? סביר כי יגיעו אל יום הצילום עבורכם מספר צלמים לטובת צילום וידאו. חשוב לתאם זאת מראש ולהגיע לתיאום ציפיות מלא שיבטיח את שביעות רצונכם. במרבית המקרים, הפרוייקט שיופק ויצולם עבורכם לא יבוסס על צלם אחד, אל גם על עוזר צלם וצלם משני. בנוסף, לא תמיד הפרוייקט יהיה מונח על כתפיה של מצלמה אחת בלבד ויעשה שימוש במספר מצלמות, כמו גם מספר של זוויות צילום שונות שיבטיחו תוצר דינאמי, מרתק ומעניין יותר.

צלם וידאו בפעולה

האם הצלם שלכם צריך להיות בעל השכלה בתחום?

לצד הצלמים שלמדו ועברו הכשרות שונות בצילום, גם ישנם הצלמים שלמדו את העבודה לבדם, ללא כל השכלה פורמלית. עם איזה צלם וידאו כדאי לעבוד? תמיד כדאי להתמקד בצלמים בעלי ההכשרה וההשכלה המתאימה. צלם שלמד גם מעשית וגם עניינית על צילום וידאו, הוא הצלם המתאים ביותר לפרוייקט שלכם. ידע הוא כוח, והכוח הזה יבוא לידי ביטוי בתוצר הסופי שתרצו להתגאות בו, ובעיקר תרצו להתקדם דרכו.

 

שמירת החומר המצולם – חובה!

בשיחת ההיכרות שלכם אל מול צלם וידאו אתם רוצים לסמן V על כמה שיותר דברים. חשוב מאד, רגע לפני שאתם חותמים על הסכם העבודה ויוצאים לדרך, להבטיח כי כל החומר שמצולם עבורכם – מסרטון של דקה ועד סרטון של עשר דקות, נשמר בידי החברה. מעבר לכך שמדובר על גיבוי שתמיד חשוב שיהיה, הרי שלעתים סביר כי תדרשו בעריכה מחודשת, הורדה של קטעים מסוימים ויצירת שינויים קלים. מבלי שהצלם ישמור את החומר שצולם עבורכם, לא יהיה ניתן ליישם את כל הדרישות החדשות שלכם.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *