logo

עורכי וידאו: כיצד עובד שלב העריכה?

איך על עורכי הוידאו להערך לקראת שלב העריכה?

עריכת הוידאו מסתמנת כאחד מהחלקים החשובים ביותר בדרך לתוצר הסופי.

לאחר שצלם הודיאו צילם עבורכם דקות ארוכות, עליכם, עורכי וידאו, למיין את החומרים, ולהחליט אילו מהם יכנסו אל הסרטון הסופי ואילו ישארו בחוץ. לא אחת, מדובר על שעות של צילום שלבסוף הופכות לכמה דקות בודדות. על מנת להגיע לתוצר איכותי ומשביע רצון, על אילו דברים כל עורך וידאו צריך להקפיד?

 

צלם לא מתפשר על מצלמה, ועל מה עורך לא צריך להתפשר?

 

עורכי סרטונים צריכים ציוד מתאים על מנת לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. אם צלמי הוידאו והסטילס בוחרים במצלמות האיכותיות ביותר על מנת להגיע לתוצרים המרהיבים והמדוייקים ביותר, כך על עורכין וידאו לעבוד אל מול תוכנת עריכת וידאו איכותית ומתקדמת. אחת התוכנות המוכרות והפופולאריות ביותר היא תוכנת הפרימייר, שבאמצעותה ניתן לשחק עם החומרים המצולמים, לשלב אפקטים מקצועיים, לחלק את המסך לכמה אזורים שונים, לערוך כל סצינה עם אפקטים שונים וכדומה.

 

על עורכי סרטונים להישאר מעודכנים לגבי בשורות העריכה החדשות

 

מובן כי תוכנת עריכת וידאו שהושקה לפני כעשור, אינה דומה לתוכנות עם גרסאות חדשות שקיימות כיום. כשם שישנן תוכנות מתקדמות, כך גם ישנם חידושים נוספים שאפשר ללמוד עליהם בין היתר עם מדריכים שונים באנגלית הזמינים ברשת. עורך ודיאו הוא איש מקצוע לכל דבר, כך שגם עליכם להישאר דרך קבע מעודכנים לגבי הבשורות החדשות, היישומים החדשים ומגוון האפשרויות הזמין לכם לטובת יצירה עריכה טובה יותר, מתאימה יותר ומדוייקת יותר ללקוחות שלכם.

עריכת וידאו

ארגון החומרים לפני תחילת העריכה

 

עבודה של עריכת סרטונים הינה עבודה מורכבת הדורשת בעיקר סדר. כידוע, לעתים מדובר על שעות ארוכות של צילום, כאשר לפעמים הדרישה של הלקוח היא לסרטון של שלוש דקות. אם כן, איך כדאי לארגן את החומרים? לכל עורך יש את סדר העבודה שלו ואת זה שהוא מעדיף, וחשוב מאד לנקוט בגישה ידועה מראש ולפיה לעבוד. כך לדוגמא, ישנם אלו שמסדרים את חומרי הצילום על פי התסריט שנקבע מראש, אלו המחלקים את החומרים על פי חומרים שצולמו בחלל פנימי או חיצוני, בשעות בוקר או לילה וכדומה. כך, ניתן לשלוף חומרים בקלות ובמהירות.

 

לאורך העריכה הזכירו לעצמכם: מה אתם רוצים להעביר לצופה?

 

עבודתם של עורכי וידאו מותאמת במידה רבה לצרכים של הלקוח. על כן, לאורך עבודת העריכה שלכם אל תפסיקו להזכיר לעצמכם מהי מטרת הסרטון, מה המסר המרכזי ואילו חומרים מתאימים יותר מאחרים להעברת המסר. כאן חשוב גם להדגיש כי מעבר לחוויה הויזואלית, ישנה חוויה נוספת והיא החוויה המלודית המצורפת לחומרים המצולמים. על כן, שדכו קטעי מוסיקה מתאימים המתמזגים בהרמוניה גם למסר שאתם רוצים להעביר וגם לאופי המותג שעבורו אתם עורכים את הסרטון.

 

האם אתם עובדים אל מול סטוריבורד או תסריט?

 

בעוד תסריט הינו זרימה של הסיפור בכתיבה ובתיאור מילולי, הסטוריבורד הוא למעשה בניית זרימת הסיפור על בסיס ציור של הסצינות השונות. מדובר על שיטה נפלאה לשקף בפני הלקוח את שהוא עתיד לקבל, כאשר מהלך זה עתיד לחסוך המון זמן: במקום לצלם קטעים שונים ולגלות כי הם אינם מתאימים למסר, ניתן לתת "הצצה" לסצינות באמצעות הסטוריבורד. כל שיטה יכולה להתאים, כאשר השיקול שאתם צריכים לקחת בתור עורכי וידאו או סרטונים הוא מה מתאים יותר לכל לקוח.

 

תאמו ציפיות אל מול הלקוח

 

אל תניחו הנחות בשביל הלקוח וגם אל תחליטו מה טוב לו. לכל לקוח יש צרכים שונים, משאלות שונות וציפיות שונות, כך שחשוב לאורך כל הדרך לתאם ציפיות – החל מלוחות הזמנים, דרך אורך הסרטון ועד המוסיקה שתלווה את הסרטון. כך, אתם מפחיתים את הסיכוי לדיסוננס בין מה שהלקוח ציפה לקבל ובין מה שהוא מקבל בפועל.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *