logo

כל הדגשים לפני עריכת סרטון וידאו

עריכת וידאו

הפקה של סרטון וידאו הינה הפקה סבוכה ומורכבת המבוססת על שיתוף פעולה בין כמה אנשי מקצוע שונים כמו עורך וידאו. אפשר לדמות את שלבי ההפקה והעריכה לתזמורת: על כל אחד מאנשי המקצוע לנגן בהרמוניה על מנת שהתוצר הסופי יהיה לא פחות ממושלם. לפניכם, כל הדגשים החשובים לשלבי ההפקה וגם עריכת סרטון וידאו:

 

חומר הגלם החשוב ביותר: תוכנת העריכה

 

כשם שהשפים רוכשים את חומרי הגלם האיכותיים ביותר על מנת להגיע לתוצרים הטובים ביותר, כך עליכם לרכוש את תוכנת העריכה המובילה ביותר. מדובר על דבר בסיסי ביותר, אך גם כזה שמשפיע באופן ישיר על שביעות הרצון של הלקוח ומגדיר במידה רבה הצלחה או כישלון. ישנן לא מעט תוכנות טובות, כאשר אחת מהן היא פרימייר. כמו כן, כדאי מאד ללמוד ממדריכים שונים בשפה האנגלית. אומנם ניתן למצוא מדריכים בעברית, אך אלו באנגלית המון פעמים מגיעים מגופים רשמיים המפרטים כל שלב ושלב בצורה בהירה ומעמיקה. הדרך אל התוצרים המושלמים? לא עוברת בקיצורי דרך.

 

לפני היציאה לדרך: ארגון החומרים

 

אם נחזור לרגע אל השפים הרוקחים מנות נפלאות, הרי שגם הם לפני היציאה לדרך מכינים בצורה מסודרת את המתכון מולם ואת חומרי הגלם שבהם ישתמשו. בדיוק כך עם עריכת סרטונים: הגדירו מראש באילו חומרים אתם עתידים להשתמש, כאשר בכל שלב בעריכה תשתמשו בחומר הנדרש לכם. כידוע, ישנם חומרים המגיעים ממאגרים שונים וגם ישנם חומרים אישיים שצולמו או הוכנו בצורה עצמאית. ארגון נכון ותכנון קפדני מבטיחים תהליך מסודר ונעים יותר.

 

צרו לו"ז לעבודה על בסיס הנושאים

 

ישנם סרטונים של כמה דקות בודדות וגם ישנם סרטונים המגיעים לדקות ארוכות מאד. ככל שהסרטון ארוך יותר, כך העבודה מורכבת וארוכה יותר. כאמור, המפתח להצלחה מבוסס על חלוקה נכונה וארגון מקדים. על כן, כדאי מאד ליצור לו"ז המפרט לא רק את הימים בהם תעבדו, אלא גם את סדר העבודה. כך, אתם יכולים לעקוב צעד אחר צעד ולסמן V על המשימות שבוצעו, על פי סדרן.

 

מה המסר שרוצים להעביר בסרטון?

 

ישנם סרטי אנימיצה, סרטי תדמית וסרטים שהמטרה שלהם היא פנים ארגונית. כדאי מאד להגדיר את מטרת הסרטון על מנת שיהיה ניתן להתאים גם את המסרים הנכונים והמתאימים ביותר לסרטון הספציפי. כל סרטון מבקש להעביר מסר, ובעת שמגדירים מראש מטרות, קל יותר להתמקד ולהתאים פתרונות נכונים. מובן כי שלב זה צריך להתבצע גם אל מול הלקוח, כאשר העבודה שלכם היא בין היתר לפשט את הרעיונות הגולמיים לכדי תוצאות שיופיעו בסופו של דבר בסרטון. כדאי מאד לדבוק בתסריט ידוע מראש שלפיו תעבדו ושגם יאושר על ידי הלקוח.

 

הקו המלודי של הסרטון

 

כמו כן, כדאי מאד לבחור בז'אנר מוסיקלי שילווה את הסרטון. בחירת המוסיקה הינה שלב חשוב מאד והחוויה של הצופים מושפעת גם מהמוסיקה. חשוב מאד שלא לערב טעם אישי ולשזור אותו בסרטון, אלא להבין איזה קו מוסיקלי ספציפי תואם למסר שאתם רוצים להעביר ולאופי החברה שעבורה אתם עובדים. בחירה נכונה במוסיקה תיצור סרטון מלודי יותר שיהפוך את הצפייה בו לנעימה יותר. בנושא זה, שאלו את עצמכם גם מהיכן אתם עתידים להביא את המוסיקה, שכן נדרשים רשיונות מסוימים לשימוש במוסיקה בסרטונים.

 

אל תוותרו על תיאום ציפיות

 

עם תיאום ציפיות אתם יודעים שאתם לא עובדים לשווא על תוצר שאולי לא ישביע את רצון הלקוחות, ואילו הלקוחות שקטים כי אתם עובדים לקראת תוצר שהם מצפים לו. הגיעו להסכמות בדבר הסטורי-בורד, אורך הסרטון, המוסיקה שתלווה אותו, לוחות הזמנים ועוד.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *